Zeynep Öçal, 1980 yılında Özel Zeynep Anaokulu’nu kurduğunda, ideal bir okul öncesi eğitim kurumunun temellerini atmayı amaçlamıştı. Kurulduğu günden beri tek şube olarak devam eden okulumuz, günümüzde de kuruluş aşamasındaki ideallerinden ödün vermeden, gelişerek, Bursa’daki okul öncesi eğitimine hizmet veriyor.

Bir anaokulu binası olarak inşa edilen okulumuz, 1100 m²’lik bir bahçeye sahip olup, üç kattan oluşan okul binamızın toplam alanı ise 1800 m²…

Okulumuzda ferah derslikler, uyku ve dinlenme odaları, bol ışık alan bir yemekhane ve mutfak, yüzme havuzu, çeşitli ve çok amaçlı etkinlik sınıfları, konferans salonu ve spor salonu bulunuyor.

Okul bahçemizde ise amfi tiyatromuz, oyun kulemiz, yapay veya doğal çimli, yumuşak zeminli ve doğal toprak alanlarımız öğrencilerimizin kullanımına sunuluyor. Bu alanların dışında, her sınıfımız için ayrılarak hazırlanmış bostanımız (ekim-dikim alanımız) mevcut.

Özel Zeynep Anaokulu, belirli normlara ve kısıtlamalara dayanan bir eğitim anlayışı benimsememekle birlikte, okul öncesi alanda ülkemizde ve dünyamızda meydana gelen değişim ve yenilikleri takip ederek; bu gelişim ve özellikleri kendi kültürümüz ile birleştirip, kendi eğitim anlayışını oluşturdu. Okulumuzdaki temel amacımız; her öğrencimizi yakından ve doğru şekilde tanıyarak, onlara yaş gruplarına ve gelişimlerine uygun tutum ve davranışlar kazandırmak, öğrencilerimizi bir sonraki eğitim basamağına, yaşının gerektirdiği gelişim özelliklerine sahip, mutlu ve özgüvenli bireyler olarak hazırlamak…

Yaş gruplarının gelişimlerini önemseyen okulumuz, sosyal etkinlikleri de öğrencilerin ihtiyaçlarına ve gelişim süreçlerine göre belirleyerek eğitim sürecine dahil eder. Bu etkinlikler ise şöyle: İngilizce, Müzik, Beden Eğitimi, Yüzme, Drama, Halk Oyunları, Satranç, Bale ve Piyano…

Özel Zeynep Anaokulu, okul öncesi eğitiminin temel unsurlarından biri olan sosyalleşmeyi ön planda tutarak, çocuklarımızı bu alanlarda geliştirmeye yönelik okul gezileri, sosyal sorumluluk projeleri, eğitim öğretim sunumları ve toplantılar düzenliyor.

Özel Zeynep Anaokulu’nda tüm öğrencilerimiz her gün mutlaka en az bir etkinliklerini okul bahçemizde ya da ekim-dikim alanımızda gerçekleştirirler. Hava durumuna uygun olarak giydirilen çocuklarımız, öğretmenleri eşliğinde her hava koşulunun tadına vararak eğlenirler.

Okulumuzda, 4 yaş gruplarımız, günün belli saatlerini uyku ve dinlenmeye ayırırlar. Ferah ve havalandırılmış dinlenme odalarımızda, kendilerine ait olan ve fiziksel gelişimlerine uygun yataklarda dinlenme saatlerini geçiren öğrencilerimiz, günün ikinci yarısına hazır ve zinde başlarlar.

Tüm öğrencilerimiz, sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere, okulumuzda üç öğün yemek yer. Bu yemekler, okul binamızın içinde bulunan okul mutfağımızda, alanında uzman ekibimiz tarafından hazırlanıp pişirilir. Okulumuza dışarıdan hazır herhangi bir yiyecek ya da içecek alınmaz. Turşularımız, reçellerimiz, meyve sularımız okul personelimiz tarafından yapılır. Aylık yemek listelerimiz, her ayın başında velilerimizin takip edebilmesi için evlere gönderilir.

Özel Zeynep Anaokulu’ndan mezun olan öğrencilerimiz ilkokul eğitimine hazır, kendi özelliklerinin farkında ve arkadaşlarının kendisinden farklı olabileceğinin bilincine varmış çocuklar olur. Öğrenme isteği ile dolu olan öğrencilerimiz, mutlu, bilgi ve becerileri gelişmiş, kendine güvenen ve karşısına çıkan zorlukları çalışarak aşabileceğini bilen; sosyal iletişime açık, duygu ve isteklerini rahatlıkla dile getirebilen bireyler olma başarısını gösterirler.

Okulumuzda, kendi konularında hizmet içi eğitim almış yardımcı personellerimiz, gerek okulumuzun fiziksel temizliğinden, gerekse öğrencilerimizin kişisel temizliklerinden sorumlu olarak görev yapar. Okul binamızın yer kaplaması anti bakteriyel olup, okul içi alanların temizliği, 3-6 yaş çocuğunun bulunabileceği ortama uygun temizlik malzemeleri ve dezenfektanlarla yapılır.

Hafta içi beş tam gün eğitim veren kurumumuzda öğrenci kabulü saat sabah 07.30’da başlar, akşam 18.30’a kadar devam eder.